Impressies: Urhahn Urban Design

Havenkwartier Arnhem krijgt meer vorm

24 februari 2010, 13:00
Het Havenkwartier, dat het hart vormt van het Rijnboogplan in Arnhem, krijgt steeds meer vorm. Urhahn Urban Design heeft een stedenbouwkundig plan gemaakt. In het plan wordt beschreven hoe de inrichting van de openbare ruimte eruit komt te zien en waar woningen, winkels en voorzieningen komen.

Op basis van het schetsontwerp Havenkwartier dat in oktober vorig jaar door de gemeenteraad is vastgesteld zijn in het stedenbouwkundig plan verschillende zaken concreter uitgewerkt, zegt de gemeente Arnhem. “Voor de Weerdjesstraat is gekozen voor een weg met twee in plaats van drie rijstroken.”

“Door één rijstrook op te offeren wordt de oversteekbaarheid en verkeersveiligheid vergroot. Bovendien is er op die manier meer ruimte voor fietspaden en bredere voetpaden. Het betekent dat er in de Weerdjesstraat nog maar in één richting gereden kan worden. Dat geldt ook voor de bus.”

Voor de haven zelf is een ontwerp gemaakt waarbij in een voorhaven 3 tot 4 boten kunnen liggen. “Op die manier wordt rekening gehouden met een belangrijke eis van Rijkswaterstaat. Die eist namelijk dat voorbijvarende boten geen last mogen ondervinden van in- en uitvarende boten uit de haven”, aldus de gemeente.

De aan te leggen ondergrondse parkeergarage krijgt zevenhonderd parkeerplaatsen. Daarvan worden er 150 gereserveerd voor bewoners uit de directe omgeving van het Havenkwartier.

De overige 550 zijn zogenaamde publieke parkeerplaatsen. In de garage zal plaats zijn voor het stallen van 1000 fietsen. De inrit van de garage bevindt zich aan de westkant van de haven, de uitrit in de Rodenburgstraat.

Onder vuur
Het havenplan ligt onder vuur. Vorige week zijn vier oud-fractievoorzitters van de Arnhemse gemeenteraad een online petitie tegen het plan gestart, omdat er volgens hen geen draagvlak is onder de inwoners van de stad.

Wethouder Roeland Kreeft denkt dat het wel meevalt. “In de bijeenkomsten met de klankbordgroep, waarin omwonenden en ondernemers waren vertegenwoordigd, heb ik gemerkt dat het plan steeds meer begint te leven”, zegt hij.

“Als we straks over de uitwerking gaan praten en er architecten aan te pas komen, zal de belangstelling en betrokkenheid ongetwijfeld nog meer groeien.”

De gemeente meldt dat er nu een begin kan worden gemaakt met het opstellen van een bestemmingsplan voor het Havenkwartier. Dit kan volgens de gemeente in de loop van dit jaar worden vastgesteld door de nieuwe gemeenteraad, ‘als alles meezit’.

Kort daarna zal worden gestart met de sloop van de eerste woningen.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Brede toekenning van monumentenstatus op ENCI-terrein Maastricht

17 april, 5:08

Bestemmingsplan Rijnhaven Rotterdam definitief

17 april, 3:08

Ingrijpende renovatie van een school voor speciaal onderwijs door EVA architecten

17 april, 12:30

MVRDV en Zecc Architecten transformeren Heerlense kerk tot stadsbad

17 april, 11:07

Emma Scholten benoemd tot partner bij Powerhouse Company

17 april, 4:12

Corporaties: huurbevriezing bedreigt bouw tienduizenden huizen

17 april, 9:11

Huurders kunnen uit minder huizen kiezen, ook in middensegment

16 april, 9:11

Minder geloof in afhandeling aardbevingsschade onder dit kabinet

15 april, 4:20

Joost Wetzel benoemd tot associate bij Mei architects and planners

15 april, 11:15

Engie: groen gas nodig want warmtenet werkt niet voor veel huizen

14 april, 1:23
Atag Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan