OMA ontwerpt MahaNakhon in Bangkok

24 juli 2009, 11:45
Duits architect Ole Scheeren van Office for Metropolitan Architecture (OMA) heeft een wolkenkrabber ontworpen voor Bangkok, Thailand. Het gebouw, een 77 verdiepingen tellende glazen toren, kreeg de naam MahaNakhon, ‘grote metropolis’. Deze herfst wordt begonnen aan de bouw van het nieuwe hoogste gebouw van de Thaise hoofdstad.

Het complex is ruim 150,000 vierkante meter groot en 300 meter hoog en is een ministad op zich. Eyecatcher van het sculpturaal vormgegeven gebouw is de band van gedraaide, blokvormige elementen, die het oppervlak van de toren opbreekt en zo terrassen en balkons creëert. De ‘grote metropolis’ bestaat uit verschillende onderdelen. Openbaar plein ‘MahaNakhon Square’ moet een belangrijke locatie en ontmoetingsplek in de stad worden. The Bangkok Edition is een boetiekhotel met honderd vijftig hotelkamers.

‘MahaNakhon Terraces’ wordt een luxueus winkelgebied van ruim 10,000 vierkante meter groot, verspreid over verschillende verdiepingen en met tuinen, terrassen, bars, restaurantjes en een 24uurs markt. De top van het gebouw bestaat uit een Sky Bar met restaurant dat zich uitstrekt over drie verdiepingen.
The Ritz-Carlton Residences, Bangkok is een vijfsterren accommodatie, bestaande uit twee honderd op maat gemaakte enkel- en dubbelwoningen, gelegen op de 24e tot en met de 73e verdieping. Het hotel is voorzien van glazen skyboxen met uitzichten over de stad en zwembaden met terrassen.

Architect Ole Scheeren is partner van OMA en directeur van OMA Rotterdam en OMA Peking. Eerder leidde hij onder meer het ontwerp en de constructie van de China Central Television Station (CCTV) en de Television Cultural Center (TVCC) in Peking.

De kosten van het project liggen rond de 515 miljoen dollar. Volgens de ontwikkelaars zal MahaNakhon gereed zijn in 2012.

Bron: Beeldmateriaal: OMA/Ole Scheeren.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

'Vakantiewoonbuurt' Happy Days wint Gemma Smid Architectuurprijs Zoetermeer 2025

1 uur geleden

Open Kaart ontwerpt erf voor gebiedscoöperatie

3 uur geleden

Jubileumeditie 25-jarig AFFR start met speelfilm The Great Arch

4 uur geleden

Zeven biobased woningen op de plek van een voormalig tuincentrum

Vandaag, 10:22

ING en Rabobank stoppen 200 miljoen euro in Nationaal Warmtefonds

4 uur geleden

Steeds meer vakantiewoningen aan de kust, vooral in Zeeland

Gisteren, 15:27

Gasgeneratoren in Utrecht om overbelasting stroomnet te voorkomen

Gisteren, 11:40

Amsterdam schrijft tender uit voor eerste kavels Pampusbuurt op Strandeiland

29 augustus, 1:47

Vrees voor windparken in Groene Hart, oproep tot actie

29 augustus, 10:29

Verkoopgolf van huurwoningen houdt aan

28 augustus, 1:53
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland BV
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
Knauf Insulation
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
FALK®
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2025 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan