Daria Khozhai met een maquette van krantenpapier. De maquette heet Pravda – ‘De Waarheid’ – naar de
Copyright: Daria Khozhai
Copyright: Daria Khozhai
Copyright: Daria Khozhai
Copyright: Daria Khozhai
Copyright: Daria Khozhai

Load Bearing Walls van Daria Khozhai

Arcam
This is my home. The home where I was born and grew up. The home that I loved. The home I can never return to. No roof, no floor, no walls are left—only memories and emotions: pain, despair, nostalgia, and loss. -Daria Khozhai

De tentoonstelling Load Bearing Walls toont een reeks architectonische maquettes op poppenhuisschaal van de Oekraïense kunstenaar en architect Daria Khozhai (1994). In haar werk verweeft ze kunst, architectuur en psychologie om te onderzoeken hoe ruimtes emotionele en historische trauma’s kunnen opnemen en bewaren. Zo verandert de taal van architectuur in een taal van herinnering en rouw.

Een poppenhuismodel op schaal 1:20 van wat er overblijft. Een fragiele reconstructie van een huis dat nu alleen nog in herinnering bestaat. Wat is er te zien?

De maquettes zijn gebaseerd op zowel gerealiseerde projecten (te zien in het Fenix Museum in Rotterdam, het M17 Art Center in Kyiv en het Dordrechts Museum) als op toekomstige 1:1-installaties. Het zijn miniatuur-echo’s van plekken die ooit bestonden of die opnieuw zullen verrijzen op menselijke schaal. Elke maquette draagt het gewicht van herinnering binnen zijn muren: huizen getekend door geweld, verlies, ontheemding en stilte. Gemaakt van therapiedagboeken, versleten stoffen en familierelicten, vertalen ze persoonlijke ervaringen in ruimtelijke vorm.

In Load Bearing Walls wordt het intieme politiek en het kleine monumentaal. Elk bouwwerk is zowel huis als wond, een emotionele architectuur die het onzichtbare gewicht van verlies draagt maar desondanks blijft voortbestaan.

Randprogramma

Save the date! Op 12 december organiseren we met Daria een randprogramma bij de tentoonsteling. Houd de website en nieuwsbrief van Arcam in de gaten voor meer informatie.

Andere evenementen

Modernisme in Beweging – Van Glaspaleis tot Parkstad
Vide in de centrale hal, SCHUNCK Glaspaleis, Heerlen
Gratis rondleidingen en tafelgesprekken bij Een Optimistisch Rampenplan
Arcam
C2C Café: “De toekomst van onderwijsgebouwen”
De Melkhal, De Coöperatie 15, 7514 JK, Enschede
Barcam Architects Cafe #25 Gebouwen als merk: branding in architectuur
Arcam
De Partijlijnen 2026
OBA Oosterdok
Carbon Stories: het Grote CO2 Verkiezingsdebat
Keilepand, Keilestraat 9f, 3029 BP Rotterdam
ATAG Nederland
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
AXOR + hansgrohe
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan