Copyright: Duco
Copyright: Duco

Duco seminar: Akoestiek

Nederlands Instituut voor Beeld & Geluid, Media Parkboulevard 1, Hilversum
Akoestiek is overal aanwezig. We staan er bijna nooit bij stil. Tot ze niet goed is en dan hoor je het van iedereen: “slechte akoestiek hier”. Je hoeft geen expert te zijn om te horen dat het niet snor zit met de akoestiek van een gebouw. Het is daarentegen wel mooi meegenomen om expert te zijn als je er iets aan wilt doen.

Handen uit de mouwen
Het probleem rond akoestiek is namelijk complex en tweeledig: enerzijds moeten de installatiegeluiden binnen beperkt worden en anderzijds moet buitengeluid ook gedempt worden. Dan is er ook nog niet gesproken over de uitdagingen die volgen uit stijgende verstedelijking. Geluidsluwe geveltechnieken zullen een belangrijk onderdeel van de oplossing worden.

Vandaar dat DUCO op woensdag 7 juni een seminar organiseert rond deze problematiek en dat in samenwerking met de nodige experten.

Jan Hardlooper van Buro Bouwfysica en Jan Buijs van Peutz bereiden zich voor om het hele onderwerp uit de doeken te doen.

Akoestische technieken om stil van te worden
Verschillende oplossingen voor alle takken van de bouwkolom zullen sowieso aan bod komen. Geluiddempende ventilatie voor residentiële woningbouw is essentieel, maar intensieve ventilatie met demping voor hoogbouw mag ook niet over het hoofd gezien worden.

Installatiegeluid is de andere kant van het gesprek. Er moet gelet worden op welke innovaties aan de toestellen zelf mogelijk zijn om overmatige geluidsproductie te beperken. Daarnaast is afscherming van technische installaties evenzeer een vraagteken.

Horen, zien en praten
Genoeg interessante onderwerpen om over te praten dus. Heb je zin om aan te sluiten en ben je actief in de bouwwereld als akoestisch adviseur, lid van een studiebureau of ben je een voorschrijvende partij? Bezoek dan de landingspagina en schrijf je vlug in, want de plaatsen zijn beperkt! De afspraak staat al vast: 7 juni in het Nederlands Instituut voor Beeld & Geluid in Hilversum. Een betere locatie kan je niet wensen: een van de grootste archieven ter wereld van verschillende soorten media en dat allemaal te bezichtigen via het gloednieuwe Mediamuseum. De tot in de puntjes uitgeruste zaal zorgt er voor dat er niets aan het toeval wordt overgelaten.

Dit interessante seminar zal afgesloten worden met een lekkere lunch. Aansluitend kan er nog een vrij museumbezoek gebracht worden.

DUCO kijkt er alvast naar uit om jullie te verwelkomen.

Programma
8u30 - Ontvangst met koffie
9u00 - Verwelkoming + introductie door Richard Geraerts (DUCO)
9u10 - Nederlands Instituut voor Beeld & Geluid in Beeld door Pieter van der Heijden (XPEX)
9u30 - Gastlezing door Jan Hardlooper (Buro Bouwfysica)
10u15 - Pauze
10u45 - Gastlezing door Jan Buijs (Peutz)
11u25 - Gastlezing door Edwin Spijker & Jan Smit (DUCO)
12u00 - Lunch tot 13u00, nadien mogelijkheid tot bezoek museum mits inschrijving
https://www.youtube.com/watch?v=tOe39S5ut7I
bron: Duco

Andere evenementen

Set the future Event: Sustainable and Smart Buildings
AFAS Leusden, Inspiratielaan 3, 3833 AV Leusden
Busch-Jaeger Innovatie Event
Blue Rhapsody, Koninginnenhoofd te Rotterdam
Workspace Design Show: aankondiging sprekers
Rai, Amsterdam
Ontdek Archicad 27
Online
Workspace Design Show - 11 en 12 september, Rai Amsterdam
Rai, Amsterdam
KUBUS | Specialist in BIM-software
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Hagemeister GmbH & Co. KG
ALUCOBOND®
Tarkett BV
Wicona
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial
Sempergreen
EeStairs | Design trappen - Balustrade - Ontwerp en constructie
Aluprof Nederland BV
Intal BV
Cosentino The Netherlands B.V.
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco International KG
AGC Nederland Holding B.V.
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
Foreco Houtproducten
Wienerberger B.V.
Knauf Insulation
Zoontjens
DUCO Ventilation & Sun Control
IsoBouw Systems bv
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf Ceiling Solutions B.V.
Saint-Gobain Building Glass Benelux
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Plastica Groep
Holonite B.V.
FALK® Bouwsystemen
Serge Ferrari
Alsecco
Tata Steel Colorcoat®
© 2002 - 2023 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan