Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Dag van de Architectuur Amsterdam

Amsterdam
De Dag van de Architectuur Amsterdam vindt dit jaar plaats op zaterdag 21 en zondag 22 juni. Een weekend lang staat alles in het teken van de Amsterdamse architectuur.

Arcam en de BNA organiseren samen ontwerpers en culturele instellingen diverse excursies, openstelling van bijzondere gebouwen, fietstochten, een boekenmarkt, lezingen, architectuurwandelingen, kinderworkshops en meer.

Fietstochten, boekenmarkt en talkshow op zaterdag 21 juni
Op zaterdag 21 juni vinden tal van activiteiten plaats, zowel in de stad als bij Arcam. Ga mee wandelen door Nieuw-West langs kunst in de openbare ruimte. Architecten van Dedato nemen bezoekers mee op stap in de Minervahaven. Snuffel naar koopjes tijdens de speciale architectuur-boekenmarkt op de kade bij Arcam aan het Oosterdok. Kinderen kunnen het hele weekend hun creativiteit kwijt tijdens verschillende workshops en in het NRC restaurant-café is er een talkshow onder leiding van Tracy Metz, met als onderwerp de stad van de toekomst.

Opengestelde gebouwen op zondag 22 juni
Op zondag 22 juni mogen bezoekers een kijkje nemen in gebouwen die normaal gesproken niet toegankelijk zijn voor het publiek. Ook zijn gebouwen te bezichtigen die iets extra's doen. In het recentelijk gerenoveerde, op Le Corbusier geïnspireerde, pand van het Cygnus Gymnasiumvertellen de betrokken partijen over het renovatieproject.

Aan de overkant van de Wibautstraatviert het gloednieuwe Volkshotel haar openingsweekend. Laat je hier op de Dag van de Architectuur Amsterdam rondleiden door onder meer architect Steven Steenbruggen, die je precies kan vertellen wat het Volkshotel voor de stad in petto heeft. Neem een kijkje in de kluizen van een voormalig bankgebouw aan de Spuistraat of laat je bijpraten door Peter Alberts

Bekijk het volledige programma op www.dagvandearchitectuuramsterdam.nl.

Tickets en reserveringen
Voor zowel de zaterdag als de zondag kunnen bezoekers een dagticket aan schaffen, die toegang biedt tot alle activiteiten op die dag. Tevens is er een weekendticket te koop die het gehele weekend toegang verleent tot alle opengestelde gebouwen en deelname mogelijk maakt aan alle activiteiten.

In de voorverkoop, via www.dagvandearchitectuuramsterdam.nl, kost een dagticket €7,50 (voor studenten €5) en een weekendticket €12,50. Zowel de kaartverkoop als de reservering van sommige programma-onderdelen start op 31 mei. Kinderen t/m 18 jaar krijgen gratis toegang. Gedurende het weekend van 21 en 22 juni zijn er ook tickets beschikbaar aan de deur: €10 voor een dagticket en €15 voor een weekendticket.

Organisatie
De Dag van de Architectuur Amsterdam wordt georganiseerd door ARCAM (Architectuurcentrum Amsterdam) en BNA Kring Amsterdam.

Het evenement is financieel mede mogelijk gemaakt door Stadsdeel Noord, GVB, AFK en het Gallery Art'otel.

Andere evenementen

Modernisme in Beweging – Van Glaspaleis tot Parkstad
Vide in de centrale hal, SCHUNCK Glaspaleis, Heerlen
Van Almere naar Ally - 50 jaar kunst in Almere
Esplanade 10 1315 TA Almere
Tentoonstelling Amsterdamse Architectuurprijs 2026
Arcam
Stillevens van Zoetermeer: elf wijken in beeld
Forum Bibliotheek, Zoetermeer
Tentoonstelling over architectuurfotograaf Piet Rook
Jan Kobellstraat 78d 3026 SW Rotterdam
Scholenbouw – standaardisatie versus maatwerk
Xplore Agora
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan