Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project
Copyright: Air
Copyright: Air
Copyright: Air

Symposium: PLUG Antwerpen, Berlijn, Rotterdam

MAAS theater dans podium (voorheen O.T.-theater)
Kleine bouwprojecten die de stad vormen: Antwerpen heeft haar machinerie van AG Vespa projecten, Berlijn haar cultuur van Self Made City projecten. In Rotterdam ontstaat tussen beide uitersten een eigen ontwikkelmodel. Wat zijn daarbij de belangrijke bouwstenen, welke stappen zijn al gezet en wat kan de stad leren van A en B als we deze bouwstroom verder willen brengen?

Het symposium PLUG Berlijn, Antwerpen, Rotterdam brengt diverse lijnen uit de stad bijeen en benoemt handelingsperspectieven voor Rotterdam voor de komende periode.

In het avondprogramma brengen we de verhalen van Antwerpen en Berlijn.
Berlijn staat bekend als stad van Bottom-up en tussentijd. In die stad kwam tien jaar geleden een nieuwe bouwstroom op gang, geïnitieerd door architecten. Vanuit Baugruppen ontstonden bijzondere bouwprojecten op maat in de bestaande stad. Kristien Ring documenteerde in het boek Self Made City (2013) de aard, kwaliteiten en methode van deze bouwprojecten. Als zelfstandig curator heeft zij een stem en gezicht gegeven aan deze bouwstroom, die in Berlijn ook niet onbesproken is.

Antwerpen kennen we uit eerdere uitwisselingen: een stad met een sterke ontwerpbenadering die de schalen van structuurplan en kavel opnieuw met elkaar verbindt. Vanuit een autonoom gemeentebedrijf worden in aangewezen wijken kleine kavels opgekocht en opnieuw bebouwd met maatwerk projecten. Het effect laat zich aflezen bij elke wandeling door de stadswijken. Kristiaan Borret, stadsbouwmeester Antwerpen, vertelt over de Antwerpse inzet, de ervaringen met AG Vespa en de actuele evaluatie en waardering van deze bouwstroom.

In dialoog met beide steden brengen we vervolgens de actuele opgave voor Rotterdam in beeld.
Wat is de potentie van PLUG-projecten als nieuw ontwikkelmodel voor Rotterdam? Afgelopen jaar is er in concrete projecten gewerkt met het gemeentelijke project Klein & Fijn, AIR bracht in PLUG'n'PLAY de aandacht voor ondernemerschap en architectuur als propositie over het voetlicht, diverse architecten hebben met stevig elan zich op hun nieuwe rol geworpen. Hoe kan dit optellen en uitgroeien tot een serieuze alternatieve bouwstroom? Hoe vindt Rotterdam haar eigen balans tussen overheidssturing en ondernemersinitiatief?

Het symposium PLUG Antwerpen, Berlijn, Rotterdam brengt doeners, makers en denkers rond deze opgave bijeen.Dit programma wordt mogelijk gemaakt dankzij een bijdrage van het Stimuleringsfonds Creatieve Industrie

Reserveren: verplicht, via airfoundation.nl

Andere evenementen

Modernisme in Beweging – Van Glaspaleis tot Parkstad
Vide in de centrale hal, SCHUNCK Glaspaleis, Heerlen
Van Almere naar Ally - 50 jaar kunst in Almere
Esplanade 10 1315 TA Almere
Tentoonstelling Amsterdamse Architectuurprijs 2026
Arcam
Tentoonstelling over architectuurfotograaf Piet Rook
Jan Kobellstraat 78d 3026 SW Rotterdam
Voorstelling Veldhospitaal
Drie locaties in Amsterdam
Carbon Stories: Is de Toekomst Collectief?
Keilepand, Keilestraat 9F, 3029 BP Rotterdam
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan