Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Oude poort met nieuwe toekomst

In de Haagse wijk Transvaal wacht een bijna 100 jaar oude poort op een nieuwe bestemming. De woningen op en rondom de 'Reypoort' zijn in het kader van de herstructurering van de wijk gesloopt. Inmiddels zijn er nieuwe eengezinswoningen om de poort heen gebouwd maar boven de poort nog niet.

Woningcorporatie Staedion schrijft daarom een ontwikkelprijsvraag uit om de opbouw van de poort alsnog te realiseren. Staedion is op zoek naar een ontwerper én afnemer van het ontwerp. Deze prijsvraag doet een beroep op de creativiteit van de architect en de ideeën van de uiteindelijke gebruiker van de opbouw van de poort.

De ontwikkelprijsvraag is een integrale opdracht waarbij ontwerp, uitvoering en exploitatie gecombineerd moeten worden. Staedion zoekt dus naar nieuwe, uitdagende ideeën en oplossingen om deze poortlocatie te transformeren tot een bijzondere plek voorzien van nieuwe functies, bijvoorbeeld een woning, woon/werkcombinatie, atelier, studio of een meerfamiliehuis.

Een belangrijk uitgangspunt voor het ontwerp is de handhaving van de oude poort uit 1923 door renovatie/hergebruik.

Opzet prijsvraag
De prijsvraag bestaat uit twee fases met een kwalificatie- en selectiefase. In de eerste fase kunnen geïnteresseerden zich inschrijven en hun idee inzenden. De inschrijving start op 22 april en eindigt op 20 mei 2010.

Uiterlijk 14 juni moeten alle inzendingen voor de eerste fase ingeleverd zijn. Op www.staedion.nl/reypoort staan alle voorwaarden waaraan de inzendingen moeten voldoen. De jury selecteert minimaal drie, maximaal vijf inzenders die het meest creatief en kansrijk zijn en door mogen naar de tweede fase.

De geselecteerde inzenders worden op de Dag van de Architectuur (26 juni 2010) bekend gemaakt. De ideeën van de inzenders worden ook tentoongesteld bij Stroom, het kunst- en architectuurcentrum in Den Haag.

In de tweede fase gaan de geselecteerden aan de slag met de verdere uitwerking van hun ontwerp dat op 15 oktober 2010 aangeleverd moet worden. De geselecteerden voor de tweede fase krijgen 5.000 euro ontwerpvergoeding. Uiteindelijk bepaalt de jury in november 2010 de winnaar die zijn ontwerp mag gaan realiseren.

Herstructurering Transvaal
Het nieuwbouwproject Reypoort bestaat uit 51 eengezinswoningen die rondom de poort zijn gebouwd. Deze woningen zijn in 2009 opgeleverd. Achter de poort ligt het Vrijstaathof met sociale huurwoningen van Staedion. De ontwikkeling van Reypoort maakt onderdeel uit van een grootschalige herstructurering in Transvaal.

In totaal sloopt Staedion 2.400 woningen en worden daar 1.200 woningen voor teruggebouwd. Het merendeel van deze woningen zijn eengezinswoningen in de koopsector. Hiermee hoopt Staedion de balans in Transvaal terug te brengen en een meer gevarieerd woningaanbod te creëren

Andere evenementen

Modernisme in Beweging – Van Glaspaleis tot Parkstad
Vide in de centrale hal, SCHUNCK Glaspaleis, Heerlen
Van Almere naar Ally - 50 jaar kunst in Almere
Esplanade 10 1315 TA Almere
Tentoonstelling Amsterdamse Architectuurprijs 2026
Arcam
Stillevens van Zoetermeer: elf wijken in beeld
Forum Bibliotheek, Zoetermeer
Tentoonstelling over architectuurfotograaf Piet Rook
Jan Kobellstraat 78d 3026 SW Rotterdam
Scholenbouw – standaardisatie versus maatwerk
Xplore Agora
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Kawneer
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
VELUX Commercial Benelux B.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan