Copyright: Bureau Bos Architecten
Copyright: Bureau Bos Architecten
Copyright: Bureau Bos Architecten
Copyright: Bureau Bos Architecten
Copyright: Bureau Bos Architecten
Copyright: Bureau Bos Architecten

Bureau Bos ontwerpt duurzame strandhuizen bij wavepark

17 juni 2016, 12:18
Als het aan een groep enthousiaste surfers ligt, komt er in het Eemmeer een zogeheten wavegarden, waar op kunstmatige golven gesurft kan worden. Aan het strand van de wavegarden zijn vijftien strandhuizen voorzien naar ontwerp van Bureau Bos Architecten.

De wavegarden, de eerste in Nederland, moet in het Eemmeer komen, naast de jachthaven en Center Parcs De Eemhof. Een wavegarden is een ondiepe pool ter grootte van een voetbalveld waarin kunstmatige golven worden opgewekt. De golven zijn in hoogte, kracht en snelheid aan te passen, zodat zowel gevorderde als beginnende surfers aan hun trekken komen.

Strandhuizen
Het plan is om aan het strand van het surfpark vijftien strandhuizen te realiseren naar ontwerp van Bureau Bos Architecten. Per strandhuis zijn twee grote appartementen voorzien: één op de begane grond en één op de verdieping. Ieder appartement biedt daarbij ruimte aan maximaal zes personen.

“De strandhuizen worden, volledig passend bij de surfersmentaliteit, energieneutraal gemaakt”, meldt Bureau Bos. “Op het dak komt een grote hoeveelheid zonnepanelen te liggen en een kleine windturbine te staan. De gesloten geveldelen hebben een sterk verhoogde isolatiewaarde en er wordt een centrale warmtekoudeopslag met warmtepomp gerealiseerd die naast verwarming ook koeling biedt. De ruime dakoverstekken zorgen voor een optimale toetreding van zonnewarmte in de winter en voorkomen opwarming in de zomer als de zon hoog staat.”

De strandhuizen moeten richting het Eemmeer en de zon volledig van glas worden, zodat ze optimaal profiteren van het uitzicht en er veel daglicht binnenvalt. Ieder appartement is daarbij voorzien van een diepe veranda. Voor voldoende privacy worden de vakantiewoningen naar elkaar toe geslotener.

Speelse elementen
“Wat het ontwerp bijzonder maakt zijn ook de vele speelse elementen”, meldt Bureau Bos verder. “Zo heeft elk appartement een houthaard in de huiskamer en op de veranda. Er staat een hottub op de veranda. Op de begane grond biedt de veranda direct toegang tot het strand, terwijl op de verdieping een glijbaan loopt van voordeur naar strand. Centraal in het appartement liggen de grote keuken en eettafel. Voor het ontwerp van exterieur en interieur is gekeken naar andere surfbestemmingen: voornamelijk hout, glas en staal als bouwmaterialen en een inrichting met exotische elementen.”

Het plan om de wavegarden te realiseren kan op veel enthousiasme rekenen uit de surfgemeenschap, de financiering ervan is echter nog niet rond. Meer informatie over het project is de vinden op www.wewantwaves.nl.

Trefwoorden

surfen bureau bos leisure

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Architectenweb onderzoek: hoe gebruiken jullie AI in jullie architectenpraktijk?

10 minuten geleden

Dialoog tijdens SFA-congres: moet er een verplichte normering voor titelbescherming komen?

Gisteren, 13:45

BNLA architecten voorziet Kauwgomballenfabriek van optopping met 65 woningen

Gisteren, 12:03

AFFR 2026 opent met Japanse film Numakage Public Pool

Gisteren, 10:30

Provincie worstelt met nieuwe windturbines bij Amsterdam-Noord

Gisteren, 14:38

Kabinet helpt woningbouw te versnellen op vijf plekken

Gisteren, 11:09

Directe gasverbinding Nederland en Noorwegen stap dichterbij

31 augustus, 12:20

Kabinet kiest twee keer tiphoogte als minimumafstand windturbine

31 augustus, 10:34

Boekholt-O'Sullivan overweegt stappen tegen misstanden makelaars

28 augustus, 12:04

Natuurplan: veertien vierkante kilometer extra natuur in 2030

28 augustus, 9:31
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light + Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Amtico Flooring
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap