dit artikel maakt onderdeel uit van dossier(s)
 
olympische spelen

home nieuws buitenland OS12: Wielerbaan van Hopkins Architects

OS12: Wielerbaan van Hopkins Architects


26-7-2012 - 14:39
In de aanloop naar de Olympische Spelen in Londen staat Architectenweb deze week in het teken van de nieuwe, speciaal voor het evenement gebouwde, stadions. Vandaag het vierde deel in de reeks artikelen over het onderwerp: De wielerbaan van Hopkins Architects.

Het ontwerp van de wielerbaan is, niet geheel verrassend, gebaseerd op het ontwerp van de fiets. Daarmee gaat Hopkins Architects met name in op de efficiency van de tweewieler. Elk onderdeel van het stadion is zo efficiënt mogelijk ontworpen. In materiaalgebruik en constructie is eenvoud en elegantie nagestreefd.

Het Olympic VeloPark, zoals het stadion officieel heet, biedt plaats aan zesduizend toeschouwers. De tribunes zijn direct aan de wielerbaan geplaatst, zodat bezoekers de wedstrijden van dichtbij kunnen beleven. Ook van buiten zijn de wielrenners te zien dankzij de glasstroken in de gevel. Bezoekers van het Olympisch Park, waar de wielerbaan gerealiseerd is, worden daarmee uitgenodigd het gebouw te betreden.

Naast de wielerbaan bevinden zich onder andere het Olympisch Stadion van Populous, het zwemstadion van Zaha Hadid en de uitkijktoren ArcelorMittal Orbit van Anish Kapoor en Cecil Balmond op het park.

geen trefwoorden suggest

Trefwoord toevoegen


Gerelateerde artikelen
25-7-2012 16:16:39
Het derde deel in de reeks artikelen over de stadions van de Olympische Spelen 2012: De uitkijktoren ArcelorMitt...
24-7-2012 14:35:53
Het tweede deel in de reeks artikelen over de stadions van de Olympische Spelen 2012: Het door Zaha Hadid ontwor...
23-7-2012 12:13:13
In de aanloop naar de Olympische Spelen in Londen staat Architectenweb deze week in het teken van de nieuwe, spe...
22-7-2011 13:38:15
Liefst drie van de zes genomineerde projecten voor de RIBA Stirling Prize 2011 betreffen een modernisering of re...


Reacties
 

Themaperiode
Toon dossier
Logo
Twitter Twitter
Vanmiddag bij Kraaijvanger in Rotterdam gesproken over #duurzaamheid en daarbij ingezoomd op het verschil tussen #cradle2cradle en #breeam
Goede actie! RT @architectenweb: Aan het architectenontbijt over circulair bouwen deden onder meer @LIAGarchitects en @rau_architects mee.
Zojuist interessant gesprek gehad bij @atelier_PRO over #duurzaamheid en dan vooral hoe dit integraler benaderd moet worden.
Vanochtend hebben wij het architectenontbijt over circulair bouwen gehouden. Een impressie: http://on.fb.me/15puL6Z #duurzaamheid
Agenda
Recente Projecten
Toon alles
Product & Project
Aanmelden
Recente Producten
Toon alles
Volg Ons Op
Schrijf u in op onze wekelijkse nieuwsbrief


 
Partners
 
 
 
 
 
Volledige site Mobiele site
Volg ons op
© 2001-2013 Architectenweb BV   voorwaarden | privacy | sitemap