Abonneer je nu op onze nieuwsbrieven!
Abonneren
Nee, bedankt
Ja, denk met me mee rond de
materialisering van mijn project

Leerlingen buigen zich over probleem Metaglas

4 juli 2012, 17:12
Acht weken lang hebben leerlingen van het RSG Lingecollege uit Tiel meegedaan aan een Technasium- pilotopdracht. De leerlingen uit het tweede jaar Technasium hebben Metaglas geholpen een oplossing te vinden voor een technisch probleem in het bedrijf. Op 13 juni presenteerden alle groepen hun idee aan Heske Groenendaal en haar vader Piet Groenendaal.

Leerlingen uit het tweede jaar Technasium van het RSG Lingecollege uit Tiel hebben deelgenomen aan een Technasium-pilotopdracht. De leerlingen kregen in groepsverband de opdracht een oplossing te vinden voor het makkelijker bevestigen van ‘koudebrugblokjes’ in raamprofielen. Deze kunststof blokjes zitten in de aluminium ramen van Metaglas en zorgen ervoor dat er geen geleiding is van kou van buiten naar de binnenkant van het aluminium raam.

De leerlingen hebben de huidige werkwijze van Metaglas bestudeerd en naar verschillende mogelijkheden gekeken die het probleem zouden kunnen oplossen. Vervolgens heeft elke groep een oplossing uitgetekend en daar een model voor ontwikkeld. De oplossingen voor het technische probleem zijn op 13 juni gepresenteerd aan directrice van Metaglas Heske Groenendaal en haar vader, tevens oprichter van Metaglas, Piet Groenendaal. Door middel van een demonstratie van elke ‘machine’ probeerden de leerlingen hun idee te verkopen. Heske en Piet kozen de winnaars en beloonden hen met een leuke attentie.

Het RSG Lingecollege uit Tiel heeft sinds oktober 2011 het predikaat Technasium. De school geeft beta-leerlingen extra uitdaging via speciale onderzoeks- en ontwerpopdrachten. Een kenmerk hiervoor is dat contact wordt gezocht met het bedrijfsleven. Bedrijven, zoals Metaglas, vragen leerlingen een oplossing te bedenken voor een reëel probleem dat binnen de organisatie speelt.

Gerelateerde nieuwsberichten

Andere nieuwsberichten

Maartje Luisman doet stap terug bij SVP, Barbara Dirks treedt toe tot de directie

40 minuten geleden

Wooncomplex De Santmark van Finch Buildings gaat van start

Gisteren, 10:16

Ben je een groot muziekliefhebber of doe je iets bijzonders met muziek? Meld je dan aan voor onze zomerserie De Playlist!

8 juni, 3:55

BureauVanEig renoveert 198 woningen in Amsterdamse Akbarstraat

8 juni, 2:35

Cultuursector komt met beraad voor eigen klimaataanpak

Gisteren, 10:06

Rijnboutt benoemt vier associates

8 juni, 3:29

'Woningbouwplannen Haven-Stad verder in de knel'

8 juni, 1:16

EGM architecten ontwerpt behandelcentrum voor zorginstelling Ipse de Bruggen

8 juni, 11:35

Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

5 juni, 4:41

CPB: hogere inkomens beschikken vaker over zonnepanelen

5 juni, 1:23
KUBUS | Specialist in Archicad
SAPA
Reynaers Aluminium Nederland
Jansen
SAB-profiel bv
Aliplast Aluminium Systems
Kingspan Light & Air
ALUCOBOND®
Caparol
Tarkett BV
Novastruct (voorheen Kawneer)
Grohe Nederland B.V.
Malaysian Timber Council
OCS | Office Cabling Systems
Swisspearl Nederland
Forster Nederland N.V.
Sempergreen
Houthandel van Dam
Aluprof Nederland BV
QbiQ Wall Systems
Forbo Flooring
Schüco Nederland
Cedral
Sto Isoned bv
Triflex bv
Gorter Luiken BV
wienerberger
DUCO Ventilation & Sun Control
BEWI IsoBouw
ROCKWOOL B.V.
Mview+
Rockfon (ROCKWOOL B.V.)
Gira Nederland B.V.
Kingspan Geïsoleerde Panelen
GEZE Benelux  B.V.
Renson
Metaglas Groep
ABB | Busch-Jaeger
Jung | Hateha B.V.
Knauf B.V.
Saint-Gobain Glass Benelux
Faay Vianen B.V.
objectflor
Boon Edam Nederland B.V.
Hunter Douglas Architectural
VOLA Nederland BV
Forbo Eurocol Nederland B.V.
EQUITONE gevelpanelen
Holonite B.V.
Kronospan
Tata Steel Colorcoat®
Architectenweb
Over ons
Contact

© 2002 - 2026 Architectenweb BV / Voorwaarden / Privacy / Disclaimer / Sitemap
Annuleren
OK
Sluiten
Doorgaan
Inloggen
Maak een gratis persoonlijk account aan