4-7-2012 - 17:12Acht weken lang hebben leerlingen van het RSG Lingecollege uit Tiel meegedaan aan een Technasium- pilotopdracht. De leerlingen uit het tweede jaar Technasium hebben Metaglas geholpen een oplossing te vinden voor een technisch probleem in het bedrijf. Op 13 juni presenteerden alle groepen hun idee aan Heske Groenendaal en haar vader Piet Groenendaal.
Leerlingen uit het tweede jaar Technasium van het RSG Lingecollege uit Tiel hebben deelgenomen aan een Technasium-pilotopdracht. De leerlingen kregen in groepsverband de opdracht een oplossing te vinden voor het makkelijker bevestigen van ‘koudebrugblokjes’ in raamprofielen. Deze kunststof blokjes zitten in de aluminium ramen van Metaglas en zorgen ervoor dat er geen geleiding is van kou van buiten naar de binnenkant van het aluminium raam.
De leerlingen hebben de huidige werkwijze van Metaglas bestudeerd en naar verschillende mogelijkheden gekeken die het probleem zouden kunnen oplossen. Vervolgens heeft elke groep een oplossing uitgetekend en daar een model voor ontwikkeld. De oplossingen voor het technische probleem zijn op 13 juni gepresenteerd aan directrice van Metaglas Heske Groenendaal en haar vader, tevens oprichter van Metaglas, Piet Groenendaal. Door middel van een demonstratie van elke ‘machine’ probeerden de leerlingen hun idee te verkopen. Heske en Piet kozen de winnaars en beloonden hen met een leuke attentie.
Het RSG Lingecollege uit Tiel heeft sinds oktober 2011 het predikaat Technasium. De school geeft beta-leerlingen extra uitdaging via speciale onderzoeks- en ontwerpopdrachten. Een kenmerk hiervoor is dat contact wordt gezocht met het bedrijfsleven. Bedrijven, zoals Metaglas, vragen leerlingen een oplossing te bedenken voor een reëel probleem dat binnen de organisatie speelt.